شروع دوره‌ی آموزش برنامه‌نویسی به زبان Swift استنفورد در سرویس iTunes U

شروع دوره‌ی آموزش برنامه‌نویسی به زبان Swift استنفورد در سرویس iTunes U

طبق بررسی‌های صورت‌گرفته بر روی دو سرویس گیت‌هاب و stackoverflow، در قیاس با تمامی زبان‌های برنامه‌نویسی عرضه‌شده تا به امروز، زبان سوئیفت با استقبال به نسبت بالاتری از سوی برنامه‌نویسان مواجه شده است. به طوری که پیش‌بینی شده است طی سال ۲۰۱۵ این زبان به لیست ۲۰ زبان برنامه‌نویسی پرطرفدار دنیا وارد شود.

 

مدت زمان زیادی از معرفی این زبان از سوی اپل نمی‌گذرد. اگر وبسایت‌های مختلف آموزش برنامه‌نویسی برای آی‌اواس را پیگیر باشید می‌توانید ببینید که اکثر آموزش‌های جدید به زبان سوئیفت ارائه می‌شوند. از این رو هر چند شاید هضم‌کردن ساختار کدهای زبان سوئیفت در ابتدای امر در قیاس زبان آبجکتیو سی دشوارتر باشد، اما این زبان ویژگی‌های مدرنی ارائه می‌کند که علتی تعیین‌کننده‌ای هستند در جهت تلاش برای یادگیری آن.

 

برای یادگیری برنامه‌نویسی برای آی‌اواس می‌توانید سراغ منابع مختلفی بروید. یکی از منابع معتبر موجود در این زمینه آموزش‌های منتشرشده از سوی مرکز استنفورد است. این آموزش‌ها که پیش از این به زبان آبجکتیو سی در اختیار بودند در جریان به روز شدن با زبان برنامه‌نویسی سوئیفت قرار گرفته‌اند. نکته‌ای که این اتفاق را جالب‌تر می‌کند آن است که این آموزش‌ها برای نخستین بار است که از طریق سرویس iTunes U اپل نیز در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.

 

به گفته‌ی این مرکز طی دوره‌ی آموزشی جدید می‌توانید با مفاهیم مختلفی نظیر ابزارها و APIهای مورد نیاز برای ساخت اپلیکیشن‌های آیفون و آیپد، طراحی رابط کاربری برای دستگاه‌های موبایل، نحوه‌ی ایجاد روش‌های تعاملی مختلف در یک اپلیکیشن آی‌اواس، نحوه‌ی طراحی با اصول شی‌گرا و بر اساس ساختار model-view-controller و مفاهیم مربوط به مدیریت حافظه آشنا شوید. برای دسترسی به این دوره بر روی آیتونز می‌توانید از طریق این لینک اقدام کنید.

 

در صورتی که علاقه‌مند به برنامه‌نویسی برای آیفون و آیپد با یادگیری زبان برنامه‌نویسی سوئیفت هستید شاید همین جا محل خوبی برای شروع باشد. اگر به این موضوع علاقه دارید و منتظر هستید روزی یک کتاب فارسی جامع و کامل یا یک کلاس آموزشی سنتی برای این کار پیدا کنید، شاید عمرتان کفاف تحقق خواسته‌تان را ندهد. در طی سال‌های اخیر تلاش‌های مختلفی در جهت تغییر روش‌های معمول آموزشی صورت گرفته است که همین دوره‌ی آغازشده از سوی استنفورد نیز یک مثال دم‌دستی برای این ادعا است. در صورتی که علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جریان در حال تحول آموزش هستید می‌توانید این پست جالب از وبسایت سیتپور را بخوانید.

شروع دوره‌ی آموزش برنامه‌نویسی به زبان Swift استنفورد در سرویس iTunes U ( منبع Appleapps.ir )

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

19 + نوزده =